Geotronika

Autorius: Jonas Jukonis

APIE GEOTRONIKĄ   |   STRAIPSNIAI   |   KONTAKTAI

 

Neigiamos spinduliuotės

 

Neigiamos spinduliuotės sklinda iš daugelio šaltinių,tiek gamtinių, tiek ir technologinių.Gamtine neigiama spinduliuote gali būti Žemės aktyvumas ir kosminių – žemiškų spinduliuočių kombinacija. Be viso to, yra ir gryna kosminė  spinduliuotė, kuri sudaro ant žemės paviršiaus savotiškas tinklines taisyklingos formos sienas.
Gamtinių spinduliuočių pirmai grupei priskiriami visi spinduliavimai, kurie atsiranda įvairioms medžiagoms judant Žemės viduje. Patys įvairių medžiagų judesiai ir įvairių judesių sąveika sukuria ionizuojančią spinduliuotę. Šios spinduliuočių rūšys labai skiriasi nuo gamtinių Žemės ir gyvų organizmų dažnių. Būtent todėl jie neigiamai veikia mūsų organizmo harmoninį darbą, o tai dažniausia sukelia ligas. Šiai grupei priklauso požeminės vandens gyslos, požeminiai stovinčio vandens telkiniai,požeminiai uždari plyšiai,požeminės ertmės, gruntu užpiltos pelkės,mineralų ir įvairių rudų telkiniai, teliurinės spinduliuotės (požeminiai elektros srautai) ir t. t.
Antrai grupei priskiriami spinduliavimai patenkantys iš tolimo kosmoso. Šie spinduliavimai ( jų nereikia maišyti su nežinomais ir netaisyklingais spinduliavimais) yra taisyklingai kryptingi, pakankamai  vienalytiški ir pastovūs . Iš jų labiausiai žinomi Hartmano , arba vadinamas bendrasis globalinis koordinatinis tinklas, ir pats pavojingiausias savo intensyvumu Kiuri tinklas.
Trečiai grupei priklauso dažniausiai sutinkamos grįžtamų srovių, jungiančių  Žemės ir Kosmoso spinduliavimus, kombinacijos. Ši sritis iki šiol  mažiausiai ištirta.
Ketvirtai grupei  priskiriami  žmonių veiklos ir šiuolaikinių technologijų sukuriamos spinduliuotės.Šiuo atveju dažniausi  neigiamų spinduliavimų šaltiniai yra elektros tinklų konstrukcijos ir įrenginiai, elektriniai prietaisai, elektroninė aparatūra, ir, suprantama,patys pavojingiausi iš jų – tai atominės elektrinės, branduolinio ginklo atsargos ir  panaudoto atominio kuro atliekos.

Kosminė spinduliuotė                         

Kosmosas beribis, todėl iš jo į Žemę patenka skaitlingos spinduliuočių rūšys. Be didžiulio  teigiamų spinduliuočių   skaičiaus, mus pasiekia ir taip vadinamos „kenksmingos“( neigiamos) spinduliuotės.Šiuo metu geriausiai išnagrinėtos  neigiamos kosminės spinduliuotės tai globalinio – koordinatinio tinklo Hartmano ir Kiuri tinklai.
 
Techninės spinduliuotės

Jau pats pavadinimas aiškiai pasako, kad šių spinduliuočių šaltiniai – žmogaus, vystančio šiuolaikinę technologiją, veiklos rezultatas.Šių spinduliuočių šaltiniai labai įvairūs.Jų skaičius kiekvieną dieną didėja. Spinduliuotės skirstomos į tris grupes:
-          elektros tinklai ir aparatūra,
-          elektronika su atatinkama aparatūra,
-          atominės jėgainės ir ginklų arsenalai.

Bendras visoms trims grupėms bruožas yra tas,kad kiekviena iš jų daugiau ar mažiau griauna gyvųjų ląstelių gamtinę elektronų kaitą.
                                                                   
Šiai grupei  priskiriami įrengimai, aparatūra ir laidininkai, dirbantys žema ar aukšta įtampa, nepriklausomai nuo srovės
(kintamos ar pastovios).Dėl daugybės šaltinių visų jų nevardysiu.Išskirsiu tik pačius pavojingiausius iš jų: transformatorinės  (ypač tos kurios randasi dideliuose daugiabučiuose namuose), aukštos įtampos linijos, elektriniai geležinkeliai su stacionariniais elektrinės traukos įrengimais. Buityje: netaisyklingai, po plintusais, išvedžiota elektros instaliacija, mikrobanginės krosnelės, blogi įžeminimai ir atskiros fazės ( kuriose pasireiškia kibirkščiavimas).
 
Atominės jėgainės ir karinis arsenalas 

Savo knygoje  „ Gyvybės medicina“žinomas prancūzų specialistas šioje srityje  Žakas  La Maya apie branduolinį spinduliavima rašo: ,,Čia nereikia nieko vardyti, viskas bloga, be išimčių. Tai – milžiniškas spinduliuočių mišnys“.
Prie šios frazės sunku ką nors papildyti. Galiu tiktai pabrėžti, kad tie „teršėjai“,be mirtingumo didinimo, yra ilgaamžiški ir nesunaikinami. Manau, kad apie atominių įrenginių sukeliamus apšvitinimus,prirašyta pakankamai daug. Pakanka prisiminti  nors Černobilį.Toji tragedija labai akivaizdžiai parodo tokios rūšies energijos naudojimo pavojų.
 
Kitos neigiamų spinduliavimo rūšys
 
Visus minėtus neigiamus spinduliavimus galima nustatyti tik radiostezijos metodika paremta ekspertize naudojant radiostezines – torsionines antenas.Kiti neigiamos spinduliuotės šaltiniai  įvertinami tik radiostezijos moksle ir matavymų technologijos. Vienas  svarbiausių neigiamo spinduliavimo šaltinių gali būti statinių (ypač gyvenamųjų objektų) forma, medžiagų struktūra, pati vietovė ir daug kitų faktorių.Galimais neigiamos spinduliuotės šaltiniais gali būti:baldai, paveikslai,statulėlės, drabužių akscesuarai  ir t. t. Visa tai įvertinama detalios radiostezinės ekspertizės metu.
Atskira neigiamų spinduliuočių grupė tai taip vadinamos „abstrakčiosios kenksmingos bangos“. Joms charakteringas savotiškas paslaptingumas, jautimas kažko negero ir blogo,todėl, darant ekspertizę būtina įvertinti ir galima jų poveikį.
Tokių galimų spinduliuočių ekspertizę reikia atlikti dėl galimų juodosios magijos,prakeikimų, ,,nužiūrėjimų“ irt.t., mes niekada neturime pamiršti, kad pasaulyje yra labai daug keistų ir mums nesuprantamų reiškinių. Baigdamas noriu priminti dar vieną labai svarbų spinduliavimo šaltinį - ,,formos spinduliavimą“ ,apie kurį galite paskaityti kitose mano svetainėse.

 

 

į viršų      visi straipsniai

 

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT - pagrindinė Jono Jukonio svetainė

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

ļ»æ
   

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox