Geotronika

Autorius: Jonas Jukonis

APIE GEOTRONIKĄ   |   STRAIPSNIAI   |   KONTAKTAI

 

Žemės magnetinis laukas

 

Paskutiniais dvidešimt metų Žemės magnetinio lauko įtampa sumažėjo 1,7%, o Atlanto vandenyno pietiniuose rajonuose net 10%. Iš viso per paskutinius du šimtmečius Žemės magnetinis laukas  nusilpo  daugiau nei 10%.
Tarptautinės poliarinės ekspedicijos, įvykusios  2001 metais, paaiškėjo kad per paskutinius septinius metus Žemės šiaurinis magnetinis polius pasislinko beveik 300 kilometrų. Jei praeito amžiaus viduryje jis dreifavo 10 kilometrų per metus greičiu, tai dabar per metus nukeliauja 40 kilometrų, judėdamas iš Kanados arktinio šelfo link Rusijos prie Šiaurės Žemės.
Prieš šimtą metų visi mokslininkai tvirtai žinojo tai, kad: ,,Šiaurė yra Šiaurė, Pietūs yra Pietūs ir kad tai nesikeis iki Paskutiniojo Teismo dienos”.Buvo manoma kad Žemės magnetiniai poliai nekintami. Tik 1906 metais pasirodė, kad natūralius kai kurių kalninių uolienų magnetizmas priešingas dabartiniam. Tai ir kiti faktai įtikino, kad magnetinio lauko  kryptis kadaise buvo kitokia: planetos šiaurinis polius buvo pietiniu ir atvirkščiai pietinis – šiauriniu.

Gal būt prieš ašigalių kaitą įvyko nelaimė:Žemės magnetinis laukas stipriai nusilpo ar net dingo. Ar nebuvo tada mūsų planeta tokia pažeidžiama , kaip organizmas be odos? Mes juk įpratę laikyti, kad tik magnetinis laukas saugo mus nuo kosminių dalelių srautų.
Gal būt, jam nors ir trumpam dingus,žuvo dauguma augmenijos ir gyvūnijos, o dalis jų  neatpažįstamai mutavo.Pagal vieną iš hipotezių,  žmonės  planetoje atsirado  būtent keičiantis poliams.Visi kalba:
,,Mes gamtos valdovai“, o kiti gali pastebėti: „Mutantai“. Visa tai gali pasikartoti. Turite patikėti mokslininkų prognozėmis,
Kad po dviejų tūkstančių metų , jei šiuolaikinės polių dreifavimo tendencijos išliks , Žemės magnetinis laukas apsivers ,,aukštyn kojomis“. Tuomet visi kompasai rodys pietus. Jau dabar mokslininkai prognozuoja, kur „ užsilaikys“klajojantys poliai.Jie labai domisi didžiule magnetinių laukų anomalija  pietų Atlante, kur magnetinio lauko įtampa tėra tik 60% nuo  teorinio dydžio.

Per artimiausius penkiasdešimt metų Žemės šiaurės magnetinis polius pasislinks iš Kanados prie Rusijos krantų. Mažu ratu iliustracijoje apibrėžtoje teritorijoje galėsime stebėti šiaurės pašvaistę.Per paskutinį šimtmetį mes sužinojome daug, kaip tai vyksta. Tyrinėjimai parodė, kad per paskutinius 90 milijonų metų magnetinių polių kryptys vidutiniškai keitėsi kas puse milijono metų. Paskutinį kartą tai įvyko prieš 780  tūkstančių metų. Taigi mes, vertinant statistiškai  mūsų planetos
Procesus, gyvename padidintos rizikos dėl  globalinių pokyčių laikotarpį. Mokslininkai įrodinėja tai kad visuotino gyvybės žuvimo toje „meluojančių kompasų epochoje“ nepastebima, nėra ir  masinių genetinių mutacijų. Planetos atmosfera, net be magnetinio skydo, sulaiko kosminių dalelių srautus. Žadėtų mutantų beveik  jokių. Tai kam tą panika?
Miškuose ir kalnuose,upėse ir jūrose žuvys, paukščiai, žvėrys ir net senovės  žmonės nežūdavo  dėl to, kad prieš šimtmečius iki magnetinių poliu pasikeitimo jie pradėdavo „klajoti“. Gyvūnų organizmai prie to kas vyksta  prisitaiko, nors dėl to kenčia. Bandymai, atlikti kosmonautikos aušroje parodė  tai, kad kameroje, apsaugotoje nuo magnetinių laukų uždaryti gyvuliai  labai greitai prarasdavo plaukus , tačiau jų oda sustorėdavo. Augalams patalpintiems toje pat kameroje, vystėsi galingesnė šaknų sistema. Tačiau, jei žuvys, paukščiai,žvėrys sulauks naujo magnetinio lauko pokyčio, prisitaikys prie jo, tai migruojantys poliai žmonėms žymiai pavojingesni.

Mokslinė kosminių palydovų  EKA grupė Cluster aptiko  Žemės magnetiniame lauke „skylę“ kurioje magnetinis laukas lygus nuliui (žiūr. Iliustraciją)
 
 Kas bus kai magnetinis laukas kuriam tai laikui dings? Bendra visų nuomone, labiausiai  būtų pažeidžiamos tokios šiuolaikinio ir būsimojo ūkių šakos  kaip: ryšiai ir kompiuterinė technika, susisiekimas oro transportu ir energetika. Kaip gyvens mūsų palikuonys, jei dings visi ekonomikos pagrindai? Jau dabar patyriame didžiulius nuostoliu dėl magnetinių audrų, iššauktų Saulės aktyvumu. Ateityje iškils problemos su oro transportu, pirmą kartą žmonijos istorijoje jungiančiu į vieningą visumą visas pasaulio šalis. Iškyla grėsmė lėktuvų ekipažų ir keleivių sveikatai. Reikalas tame, kad kosminėms dalelėms susiduriant su oro molekulėmis atsiranda „antrinė kosminė spinduliuotė“. Kol kas tik galingas geomagnetinis laukas saugo oro transportą. Kas bus jei jo nebus? Neaišku, nes Žemės magnetinio lauko fenomenas mums iki šiol pilnai nesuprantamas. Mes žinome tai ką žinome. Mums žinoma, kad Žemės magnetinis laukas jau du tūkstančius metų pastoviai silpnėja. Mums žinomas jos polių dreifavimas. Tačiau mes nežinome ar šis procesas negrįžtamas ir neišvengiamas. Gal per artimiausią tūkstantmetį poliai nepasikeis? Prognozuoti būsimus magnetinių lakų pakitimus ir jų anomalijas labai sunku.Jų pagrindas – nepilnai suprantami procesai vykstantys Žemės gelmėse. Jei Žemės elektros motoras sustotų ,tai jos magnetinis laukas dingtų tik po 10000! Metų. Dabar Žemės magnetinio lauko įtampa silpnėja dešimt kartų  greičiau nei anksčiau - ,,viršgarsiniu greičiu“ pastebi vokiečių geofizikas Folkeris Haakas. Akivaizdu, procesai vykstantys Žemės branduolyje, greitina magnetinio lauko silpnėjimą. Ar tai nesivystys augančia progresija? Viso to finalas kol kas nenusakomas. Pasaulinė katastrofa dar nelaukiama,tačiau tam, kad pas mus „ atvyksta magnetiniai poliai“, reikia artimiausią dešimtmetį ruoštis... Reikia ruoštis ir tam kad jau 2050 metais šiauriniame pusrutulyje magnetinių audrų metu ges transformatorinės ir generatoriai, sutiks elektrinis transportas, vyks stambios avarijos naftotiekiuose ir dujotiekiuose, o daugelis naujų šiaurinių teritorijų galės grožėtis šiaurės pašvaistėmis. Ypatingą dėmesį ir susirūpinimą kelia kompiuterinių sistemų sauga, nes be jų šiuolaikinėje ekonomikoje įvyktų chaosas. Minėtos sistemos labai jautrios ir pažeidžiamos kosmine spinduliuote. Jei magnetinių audrų įtaka didės, tai ypač dažnai pradės gesti lėktuvų kompiuterinės sistemos. Be to, viršutiniuose atmosferos sluoksniuose vis  ryškiau  bus jaučiamas radiacijos poveikis.

Jau 2000 metais ES priimtoje direktyvoje lakūnai ir stiuardesės priskiriami grupei asmenų, kuriems gresia radiacinis pavojus. Ekspertų nuomone, jau dabar reikia vengti skrydžių virš  pažeisto Žemės „ magnetinio šarvo“ zonų: virš magnetinių polių ir Pietų Atlanto anomalinės zonos. Vokiečių ekologų vertinimu, skrydžio iš Frankfurto į Buenos Aires metu, kuomet skrendama per minėtą zona, keleiviai gauna radiacijos dozę tūkstantį kartų radiacijos dozę  didesnę nei skrendant iš Frankfurto į Tokio.
Šiuolaikiniai šiaurės poliaus „saugotojai“ kanadiečiai jau išleido daug milijonų dolerių savo ūkio objektų apsaugai , ypač elektrinėms ir elektros linijoms,apsaugoti nuo galimų avarijų. O mes apie tai galvojame ir ruošiamės?
Mes tik dabar pradedame suprasti, kaip dirba milžiniškas  elektros motoras  vadinamas Žeme. Mūsų planetos branduolys sudarytas iš dviejų dalių: skystos išorinės ir kieto,supresuoto 2 milijonų atmosferų slėgio, branduolio. Abi dalys viena kitos atžvilgiu pasislenka viena kitos atžvilgiu 30 kilometrų per metus greičiu.Todėl branduolyje atsiranda elektros srovės. Žemė primena dinamo mašiną. Tačiau, jei dinamo mašinoje apvijos, į kurias nukreipiama elektrodinaminis galingumas, apvyniotos labai kruopščiai , tai materijos srautai  Žemės branduolyje pastoviai maišosi. Įsivaizduokite, kad automobilio ratai nepritvirtinti. Ar lengva tuomet paskaičiuoti jo trajektoriją? Todėl labai svarbu įvertinti elektromagnetinius srautus jūsų aplinkoje. Dažnai butuose, poilsinėse zonose, darbo vietose aptinkamos  nesuprantamos kilmės stiprios neigiamos energijos, pražūtingos sveikatai, elektromagnetiniai „stulpai“ ir zonos, kurias  būtina blokuoti (jų korekcijai nėra priemonių) ir iš jų būtina iškeli miegojimo, darbo , prekybos ar poilsio zonas. Minėta
Elektromagnetinių laukų ekspertizė atliekama radiosteziniais metodais naudojant  tik torsionines- radiostezines antenas, nes jos nustato tai ko negali  virgulininkas sugebantis nustatyti tik didelio galingumo (vandens gyslų, iškasenų klodų, tektoninių lūžių,aukštos įtampos ir kitus) elektromagnetinius poveikius.

 

 

į viršų      visi straipsniai

 

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT - pagrindinė Jono Jukonio svetainė

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

ļ»æ
   

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox